Beton Boru makinası sektöründe, Sektöre yön veren firma olarak uzun süren arge çalışmalarımız sonunda anma çapı 1600mm yüksekliği 2500mm beton boru üretebilen Hidrolik Asansörlü beton boru makinasını üretmiş bulunmaktayız. Bu Makina ile Beton boru makinası sektörüne bir nesil daha atlatıp 4.Nesil Beton Boru makinalarını müşterilerimize tam otomatik yada yarım otomatik otomasyon opsitonlarıyla sunuyoruz.

Üretim kapasitesi olarak 300mm den 1600mm e kadar üretim yapabilen beton boru makinamızın Temel gövdesi en kaliteli birinci sınıf beton borulardan oluşturulmuştur. Temel yan direklerde NPI600 kullanılmaktadır ve bunu yapan Türkiye’deki ilk firmayız.

Makina ağırlığı olarak rakiplerine göre %30-%40 daha ağırdır.Sağlam yapısı makinayı daha stabil hale getirmektedir.

1600mm çapındaki 2500mm uzunluğundaki boruyu vinç olmadan üretebildiğiniz için yeni beton boru fabrikası kurmak isteyen yada fabrikasına yeni makina almak isteyen müşteriler için ağır külfet olan vinç maliyetinden kurtardık.

Makinanın vince ihtiyac olmadan beton boru üretebildiği için vinçli makinalara göre %100 daha seridir. Örnek vermek gerekirse Vinçli sistem beton boru makinasında bir günde 30 adet 1600mm beton boru üretiyorsanız bu rakam hidrolik sistem beton boru makinasında 60-80 adettir.

Makinaya beton santralinden gelen harç havai hat yardımı yada konveyör bant yardımıyla taşınır ve makinanın bunkerine aktarılır. Makina bunkerinin 2.5m3 harç kapasitesi vardır.Bunker kapakları hidrolik sistemle açılır ve kapanır. Bunkerin kapaklarının açılmasıyla beton harç dağıtım arabası vasıtasıyla beton boru kalıplarında titreşim ile sıkıştırılarak hazır hale gelir. Üretilen beton borular forklift yardımıyla stok sahasına taşınıp kuruması beklenir.