Beton Boru Makinası Kum,Çimento ince mıcır ve Kalın mıcırın su ile karıştırılarak hazırlanan harcın , vibrasyonla sıkıştırılırak beton boru üretimini yapan makinadır.Makinanın bütün çalışma hareketleri hidrolik pistonlarla yapılmaktadır.

Beton Boru Makinası kalıp değişim suretiyle beton boru iç ölçüsü 150mm ile 4000mm’e kadar farklı ölçülerde üretim yapmaktadır.Üretilen boru boyları genellikle 500mm ile 3000mm arasındadır.Makinalarda ölçüler iç çap ve milimetre cinsinden çeşitlendirilir. Örnek vermek gerekirse 150 mm den 1000mm ‘ ye kadar üretim yapan beton boru makinası.

Mikserde karıştırılıp hazırlanan beton boru harcı makinaya konveyör harc taşıma bandı yada havai beton taşıma sistemiyle (havai hat) yardımıyla makinanın bunkerine aktarılır.Bunkerde stoklanan harç hidrolik sistemle harç dağıtım arabasına dökülür. Harç dağıtım arabası zincir dişli mekanizmasıyla dönerek içindeki harcı karıştırırak beton boru kalıplarına aktarılır ve vibratörle sıkıştırılan harc beton boru kalıbın şeklini alıp üretim tamamlanır.Üretilen ürünler beton boru büyüklüğüne göre makinadan, beton boru taşıma arabası, Forklift yada vinç ile 3 farklı şekilde alınıp kuruması için stok sahasına taşınır.

Beton Boru Makinası Görselleri

 

Beton Boru Makinası üretim videosu: