Beton Boru makinaları müşteriden farklı bir talep gelmediği sürece üretici firma tarafından kurulur.Beton Boru makinasının kurulacağı alan ile ilgili önceden çalışmasını tamamlayan ibar makina , müşteriye makina kurulum projesini yollar. Müşteri gönderdiğimiz projeye göre makina için kuyu ve beton atma işlemlerini gerçekleştirdiktan sonra boru makinası montajına başlanır. Bir Beton Boru makinası kurulumu ana gövdenin çukura vinç ile indirilme işlemi ile başlar. Beton boru makinası çeşitlerine göre , makinalar demonte şekilde müşteriye gönderilebilmektedir.Ana gövdenin montaj işlemi bittikten sonra makinaya harc kovası ve harç dağıtım arabası monte edilir.

Beton boru makinasının montajında 2. aşama makinanın bütün parçaları monte edildikten sonra makinanın çukurunun sac ile kapanmasıdır.Kurulum ekimiz bu işlemi yaptıktan sonra hidrolik ve  elektrik otomasyon sistemlerin bağlantası gerçekleşir.

Hidrolik sistem ve Elektrik sistemi ve vibratörlerin sürücü parametreleri yapıldıktan sonra beton boru makinası test üretimine hazırdır. Test üretimi firma personeli tarafından yapılır ve müşteriye eğitim verdikten sonra makina montajı tamamlanır.

Müşteri isteklerine göre beton boru makinasına uzaktan erişim ile makina çalışması ve verimliliği kontrol edilebilir.

 

Makinanın çukuru örnek ;

Makinanın çukura yerleştirilmesi

 

Makinanın üst sacının dönülmesi